fbpx
0.7 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

“Bjen orteku”, publikohet edhe një këngë e shkruar nga Rexhep Selimi

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Është publikuar edhe një këngë tjetër e shkruar nga ish luftëtari i UÇK-së Rexhep Selimi.

“Bjen orteku” është kënga që është publikuar para katër ditësh, tekstin e të cilit e ka shkruar Selimi pesë vite më parë.

- Advertisement -

Kjo këngë i kushtohet formacionit të UÇK-së, në krye me komandantin, Mujë Krasniqi, që kishin rënë në pritë të forcave policore dhe ushtarake serbe më 14 dhjetor 1998 tek vendi i quajtur “Likenet e Hasit-Gorozhup ku kishin rënë 42 dëshmorë në krye me Mujë Krasniqi.

Teksti i kësaj kënge është kënduar nga Ali Gashi, bashkëluftëtar i Mujë Krasniqit, orkestrimin e ka bërë Muhamet Selimi dhe Driton Fazliu.

Një këngë tjetër u publikua edhe tri ditë më parë, e kënduar nga Ismet dhe Shpëtim Gashi e titulluar “Na jem ti”, tekstin e të cilës e ka shkruar Rexhep Selimi.

- Advertisement -

Të fundit

Stresi: Gruaja e huaj nuk përmendet, Vedati bëri një gjest të pahijshëm

Stresit duket se i kanë penguar komentet e Vedatit për ish-gruan e tij. Ai është shprehur se një gjë e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -