17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Bilanc lufte: 850 ushtarë të tjerë rusë u eleminuan në Ukrainë

- Advertisement -

Forcat e Armatosura të Ukrainës eliminuan rreth 127.500 trupa ruse në Ukrainë që nga 24 shkurti, duke përfshirë 850 vetëm gjatë ditës së kaluar, informoi Shtabi i Përgjithshëm.

- Advertisement -

Humbjet totale luftarake të Rusisë përfshijnë gjithashtu 3,201 tanke, 6,378 automjete luftarake të blinduara, 2,197 sisteme artilerie, 454 sisteme raketash të shumëfishta, 221 sisteme të mbrojtjes ajrore, 293 avionë luftarakë, 284 helikopterë, 1,951 UAV të nivelit operativ 67-t, raketa /varka, 5048 njësi pajisje automobilistike dhe cisterna, 200 njësi pajisje speciale.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -