12.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Bie pak çmimi i naftes, më lirë sot dhe nesër

1.62 cent është caktuar çmimi i naftës për litër në vend për dy ditë, ndërsa 1.35 për benzinën.

Nafta në krahasim me dje është për dy cent më lirë, ndërsa benzina është me çmimin e njëjtë, e gazi është për një cent më lirë.

- Advertisement -

Çmimet tavan vendosen nga Ministria e Tregtisë për çdo ditë me radhë dhe janë të vlefshme deri në njoftimin tjetër.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -