13.4 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Bie çmimi i naftes, shtrenjtohet pak benzina për 24 orë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar tavanin e çmimeve të derivateve për 24 orët e ardhshme.

Çmimi maksimal i lejuar për naftën është 1 euro e 64 centë dhe i benzinës 1 euro e 35 centë.

- Advertisement -

Ndërsa çmimi i gazit 76 centë.

Krahasuar me dje, nafta është liruar për 3 centë, e benzina është shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide 24 orë.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -