fbpx
1 C
Pristina
E enjte, 26 Janar, 2023

Bie borë në shkretëtirë

Duhet Lexuar

Ka rënë borë në zonat shkretëtirë në jugperëndim të Algjerisë. Pas dy muajsh të thatë në rajonin e Basharit, një valë e ftohtë solli borën e parë në 11 vitet e fundit, shkruan Algerie36.

Për shkak të borës janë mbyllur edhe disa rrugë lokale.

- Advertisement -


Për shkak të borës janë mbyllur edhe disa rrugë lokale.

Në Algjeri, anomalitë klimatike janë bërë më të shpeshta në dekadën e fundit. Në qytetin Ain Séfra, ra borë në vitet 1979, 2016, 2017, 2018, 2021 dhe 2022.

- Advertisement -

Të fundit

Lajçak e kryen pas mesnate takimin me Kurtin: U pajtuam për zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të kaIuara

Lajcak thotë se në takimin me Kryeministrin Kurti mbrëmjen që kaloi, janë pajtuar që të zbatohen të gjitha marrëveshjet...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -