16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Bërnabiq refuzon ta quajë kufi pikën mes Kosovës dhe Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka refuzuar që ta quajë kufi – pikën e kufirit në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Bërnabiq këto deklarata i bëri pas kalimit të kufirit Kosovë – Serbi, ku pritet që sot të qëndrojë në Kosovë e ku do të vizitojë komunat veriore me shumicë serbe.

- Advertisement -

Derisa gjatë fjalimit të saj nga Mitrovica e Veriut, Bërnabiq i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit Albin Kurti i cili tha se Bërnabiq mund ta shohë se sa demokratike është Kosova.

“Ai [Kurti], nuk mund të flasë për demokraci kur i ka ndaluar serbëve votimin”, tha Bërnabiq.

Tutje ajo nuk ka treguar se çka do të thotë sipas saj “kompromis në dialog”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -