8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Berlin: Policia e vret kosovarin që dyshohet se eprivoi nga jeta ukrainasen

Një 23 vjeçar nga Kosova është vrarë nga policia në Berlin, pasi ai dyshohet se e ka mbytur me sëpatë një grua nga Ukraina.

Ngjarja tragjike ndodhi mëngjesin e së dielës në Lichtenberg.

- Advertisement -

Zëdhënësi i policisë së Berlinit Stefan Petersen, tha se krimi ndodhi në katin e nëntë të një apartamenti, shkruan Berliner Zeitung përcjell Klankosova.tv

Ai theksoi se në momentin kur policia kishte mbërritur në vendin e ngjarjes kosovari e kishte goditur për vdekje ukrainasen.

Sipas tyre ajo vdiq në vendin e ngjarjes.

- Advertisement -

Kosovari më pas u qëllua për vdekje nga organet e rendit.

Sipas dëshmitarëve burri dhe gruaja ishin fjalosur para ngjarjes.

Bëhet e ditur se gruaja nga Ukraina kishte 27 vjet.

- Advertisement -

Ende nuk dihet relacioni mes ukrainases dhe kosovarit, transmeton Klankosova.tv

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -