25.7 C
Pristina
23 Qershor, 2021 - 22:37

Berisha i thotë me emra: Soros bashkë me këta politikanë hartuan ndarjen e Kosovës

Berisha: Soros hartoi në Beograd me Vuçiqin, Ramën dhe Thaçin, ndarjen e Kosovës

Në Çim Peka Live, ish-kryeministri Berisha hodhi edhe një herë akuza kundrejt Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, të cilët në lobimin e Soros dhe mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit, hartuan projektin për ndarjen e Kosovës.

Berisha tha se Parlamentit Europian dhe në Kongresit Amerikan i ka kërkuar hetimin e George Soros.

“Soros është korruptori i madh i politikanëve. Dhe unë këtë e kam denoncuar.

Unë kam bërë thirrje që Kongresi i SHBA dhe PE të bëjnë ligje kundër Sorosit.

Është Soros ai që në Beograd hartoi projektin e ndarjes së Kosovës, që filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiqit, Thaçit dhe Ramës”, tha Berisha.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese