fbpx
-1.3 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Berani, ja si ndodhi e gjithë ngjarja në Shtërpcë: Për ju që llomotiteni ndaj shqiptarit që mbrojti veten

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kryetari i Këshillit Rajonal për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Halit Barani në një postim të tij në Facebook ka reaguar pas rastit në Shtërpcë.

Ai ka kritikuar ata që kanë dalë kundër shqiptarit që ka qëlluar dy serbë, duke thënë se ai e ka bërë për ta mbrojtur veten nga kriminelët serbë të cilët i kishin bllokuar rrugën.

- Advertisement -

“Mos harroni se edhe në kohën e pa kohë vepronin kështu disa shqiptarohiq, harbut, tartakut e makut të cilët i dënonin shqiptarët me vdekje pse ishin mbrojtur nga kriminel serbë, pse në vetmbrojtje kishin vrarë ndonjerin prej atyre që i sulmonin juve të tillve”, shkruan ai.

Postimi i plotë:

Për juve që po llomotisni e po vjellni vrerë e helm mbi dinjitetin e një shqiptari që për ta mbrojtur veten nga kriminelët çetnik serb të cilët ia kishin xënë (blloku) rrugën. Para se të llomotisni nëpër portale të ndryshme dhe FB. për rastin që ka ndodhur në Shtërpcë, merrni e shihni pak inqizimin se si i ishte bllokuar rruga… vazhdoni e bëni gara se cili po dini me vjell helm ma zi e cili po ja grabitni shoqit ma parë. Mos harroni se edhe në kohën e pa kohë vepronin kështu disa shqiptarohiq, harbut, tartakut e makut të cilët i dënonin shqiptarët me vdekje pse ishin mbrojtur nga kriminel serbë, pse në vetmbrojtje kishin vrarë ndonjerin prej atyre që i sulmonin juve të tillve … Zoti e din si vepron me ju, po deri kur me ksi … ?!

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -