14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Beogradi mbushet me flamuj të Shqipërisë, kjo është arsyeja!

Flamuj kombëtarë janë vendosur në shtylla elektrike në qytetin e Beogradit.

Arsyeja po del të jetë vizita e kryeministrt të Shqipërisë, Edi Rama.

- Advertisement -

Ky i fundit së bashku me kryeministrin e Maqedonisë V. Dimitar Kovaçevski do të marrin pjesë në hapjen e Panairit të parë ndërkombëtar të verës, “Vizioni i verës” të Ballkanit të Hapur, të enjten, më 1 shtator të vitit 2022, në Panairin e Beogradit.

Panairi mbahet nën patronatin e qeverive të Republikës së Serbisë, Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë, në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”.

- Advertisement -

Qeveria serbe ka njoftuar se ceremonia zyrtare e hapjes së Panairit të parë ndërkombëtar të verës, “Vizioni i verës” në Ballkani i do të mbahet të enjten, më 1 shtator të vitit 2022, në orën 13:00 në Panairin e Beogradit, në Sallën 1. /Indeksonline/

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -