15.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Ben Apolloni: Kisha ne oborrin e UP-së të rrënohet, në vend të saj të ndërtohet Teatri i Studentëve të Fakultetit të Artit

Regjisori Ben Apolloni i ka bërë thirrje ministres së Arsimit, Arbërie Nagavcit, që ta heqë nga oborri i Universitetit të Prishtinës kishën e ndërtuar në kohën e regjimit të Millosheviqit.

Apolloni thotë se kjo kishë duhet të largohet nga kampusi i UP-së dhe në vend të saj të ndërtohet Teatri i Studentëve të Fakultetit të Artit.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Kjo kishë në oborr të Universitetit të Prishtinës, është ndërtu nga regjimi i Millosheviqit.

Kjo kishë duhet të fshihet nga ky oborr dhe në vend të saj të ndërtohet Teatri i Studentëve të Fakultetit të Artit.

- Advertisement -

Ministrave të dikurshëm të Arsimit nuk u ka interesu kjo, se kanë qenë të zënë duke pasuru vetën. Por dikush duhet të mendoje për studentët e Fakultetit të Arteve. Arbërie Nagavci, hiqe kishën e Sllobës, bëje Teatrin e Studentëve.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -