13.4 C
Pristina
Wednesday, September 28, 2022
- Advertisement -

Bëhuni gati për pasdite, mot me shi, paralajmërohen edhe rrufe

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe jostabil.

IHK njofton se kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijojë kushte që vende-vende të ketë reshje shiu të përcjella me rrufe.

- Advertisement -

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe verilindjes.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -