29.2 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

Bëhu gati për orën verore, ja dita ku ndërrohen akprepat e orës

- Advertisement -

Ne muajin mars behet gati dhe nderrimi i ores verore ku akrepat e ores do te zhvendosen 1 ore perpara.

- Advertisement -

Pra nga data 31 mars do te kemi me shume rreze dielli dhe do te flem me pak.

Si gjithmon nderrimi i ores behet ne mesnate ku ora 2:00 do te jete 3:00.

- Advertisement -

Ndryshimet bëhen të dielën e fundit të muajit marsit dhe të dielën e fundit të tetor.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -