7.7 C
Pristina
E martë, 6 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Behgjet Pacolli ankohet te Elon Musk për një çështje

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli i është ankuar Elon Musk për shkak se në Kosovë, Shqipëri dhe në Maqedoni të Veriut s’ka ende hapësira për mbushjen e makinave elektrike të Teslas.

Pacolli ka thënë se edhe pse po afrohet fundi i vitit 2022, këto vende vazhdojnë të jenë pa “super mbushësin” e Teslas.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -