19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Befason hoxha shqiptar: Duhet të ndërtojmë një kishë shqiptare dhe ta shpëtojmë shqiptarinë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Këtë javë në emisionin Kojshia Show në DTV i ftuar ishte ish-sekretari i PDK-së, Adem Grabovci si dhe hoxha i mirënjohur Xhevat Kryeziu.

Në këtë emision u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend.

- Advertisement -

Hoxha Xhevat Kryeziu, ndër të tjera në këtë emision tha se manastiret të cilat, sipas tij, i ka përvetësuar Serbia, janë shqiptare.

Ai madje tha se shqiptarët e Kosovës para se të konvertoheshin në fenë islame, kane që ortodoksë.

Hoxha inkurajoi komunitetin ortodoks në Shqipëri që të ndërtojnë një Kishë Ortodokse në Kosovë dhe të bëjnë përpjekjet e tyre për ta thyer mitin serb se kishat në Kosovë kane qenë serbe.

- Advertisement -

Për më shumë, ndiqeni minutën 1:06:00 të emisionit.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë