-0.4C
Pristina
3 Mars, 2021 - 06:29

Befason Afrim Muçiqi: Ja çfarë duhet të bëjnë kosovarët ditën e zgjedhjeve

Këngëtari Afrim Muçiqi ka qenë i ftuari i radhës në emisionin ‘SHOW TIME’, prodhim i Gazetës Online ‘Reporteri.net’ për RTV Dukagjini.

Për emisionin, këngëtari ka treguar se si e përjetoi vendimin e mbylljes në shtëpi dhe se ku shkoi për t’i kaluar ditët e pandemisë.

Nder tjera, Muçiqi, u tregua i ashpër në raport me Qeverinë e Kosovës dhe politikanët, që ndaluan që gati një vit mbajtjen e dasmave, shkruan Reporteri.net.

Këngëtari theksoi se nuk ka logjikë që restorantet të bllokohen për dasma, por, lejohen të jenë të hapura për eventet e politikanëve, tash në prag të zgjedhjeve.

Duke qenë se është kaq i mllefosur me vendimet politike për dasmat, Afrimi për ‘SHOW TIME’ tha se nuk do bëhej kurrë politikanë, madje, as këta që janë nuk duhet t’i votojmë.

‘SHOW TIME’, prodhim i Gazetës Online ‘Reporteri.net’ për RTV Dukagjini shfaqet çdo të shtunë, prej orës 19:30.


Përveç në REPORTERI.net dhe RTV Dukagjini, “SHOW TIME” do të mund të ndiqet edhe në platformat e rrjeteve sociale ‘Reporteri’ në Facebook dhe ‘@showtime.reporteri’ në Instagram.

Po ashtu, emisionin e plotë, e gjeni edhe në kanalin ‘Reporteri’ në YouTube. Ju që doni ta shihni të parët çdo emision, mjafton ta bëjnë ‘SUBSCRIBE’ kanalin.

SHOW TIME, çdo të shtunë, prej orës 19:30 – prodhim i REPORTERI.net për RTV Dukagjini.

Të fundit

Të tjera nga rubrika