21.8 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Basha – opozitës: A pajtoheni me themelu Zajednicën për m’u ndreç me Lajçakun?

- Advertisement -

Dimal Basha, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, ka shkruar në Facebook sërish për opozitën, duke i pyetur nëse pajtohen të themelohet Asociacioni për t’i përmirësuar raportet me Miroslav Lajçakun, emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi.

Ai ka thënë se se Kurti nuk po “thotë se nuk ka asociacion” apo duhet të zbatohet e tërë marrëveshja.

- Advertisement -

Më pas ai ka shtruar pyetje për opozitën në Kosovë.

”Pajtoni ne themelu Asociacionin e pastaj uleni me bisedu për tema tjera? apo jeni dakord me Kryeministrin që ose zbatim të komplet marrëvëshjes, ose nuk ka mundësi Vuçiqi me pas opsionin “zgjedh dhe fito”.

- Advertisement -

’Sonte nëpër debate keni mundësi me tregu qëndrimin, e jo me shit kopalla “na prishtë me BE-në.

” Kallzoni, a pajtoheni me themelu Zajednicën për m’u ndreç me Lajçakun?”, ka thënë Basha.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -