19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Babai që mbledh kanaçe nëpër rrugë për ta mbajtur familjen, jeton në kushte të mjerueshme

- Advertisement -

Të rekomanduara

Trishtimi dhe varfëria kanë zënë vend që moti nën çatinë e të ashtuquajturës shtëpi, në të cilën jeton familja katër anëtarëshe Tahiri.

Ata kanë vite që jetojnë me qira në një shtëpi të vjetër, derisa kryefamiljari Blerim Tahiri, në një rrëfim për ATV-në, thotë se mbijetojnë vetëm nga mbledhja e kanaçeve.

- Advertisement -

“Vallahin boll me menzi pasha Zotin. Kah po mundem, ndonjëherë naj hekër, ndonjëherë kojshia nga pak po na ndihmojnë, po jeta shumë e vështirë. Fëmijet nuk të pyesin, ata po lypin. Nuk marr as social as pension, asgjë nuk marr unë, veç vet çka të mundem kështu. Më së shumti me hekra, lemenka dal mbledhi rrugëve nëpër kontejnerë kur të gjej”, rrëfen kryefamiljari Blerim Tahiri. /atvlive.tv

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë