8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Avokati Koci: Hyrja në qendër të Prishtinës të bëhet me pagesë

Avokati i njohur, Arianit Koci, ka reaguar për tollovinë e krijuar në trafik sot, kur po bëhet testimi i unazës njëkahëshe në kryeqytet.

Ai ka thënë se trafiku i bllokuar sot nuk dallon shumë nga ditët e tjera të zakonshme në Prishtinë.

- Advertisement -

Sipas Kocit ky është problem serioz dhe duhet që të ndalohet komplet qarkullimi në qendër të qytetit dhe të bëhet me pagesë hyrja në qendër.

Postimi i plotë:

Sot vërtetë rrugët janë bllokuar, por edhe ditëve tjera nuk është shumë më mirë.
Duhemi me u pajtu: Prishtina ka problem serioz me komunikacion.
Tollovia po shtohet çdo ditë.
Prandaj, i kemi dy zgjidhje:
– Me e ndalu krejt qarkullimin në qendër;
– Me e bërë ma para hyrjen në qendër të Prishtinës.
Natyrisht, mundemi me e vazhdu njejtë, por sot pesë vite, problemi ka me qenë edhe më i madh.
P.s
A jam i vetmi që nuk jam nervoz sot në kaosin që është shkaktuar?
A po e dini pse? 🙂
Pse mos me ecë të gjithë pak më shumë?
Po bicikleta?
A krejt po dojmë me shku deri në derë të hyrjes së vendit të punës a?
Kjo është prej herave të rralla kur hiç askush nuk po më dhimbset!
Aspak!

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -