29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

Avioni i pasagjerëve merr fIakë në aeroport, shkaktohet panik

Një aeroplan pasagjerësh TUI ka marrë flakë në aeroportin e Mançesterit.

- Advertisement -

Ekuipazhet vrapuan në vendin e ngjarjes, ndërkohë që tym i dendur filloi menjëherë të dilte nga një prej motorëve të tij.

VIDEO KËTU

Pushuesit e tronditur shikonin nga sallonet e nisjes së Terminalit 2 teksa zjarrfikësit po shuanin flakët.

- Advertisement -

Dyshohet se motori i cili u përfshi nga flakët pësoi një defekt teknik në mbërritje pasi ishte mbinxehur.

Të gjithë pasagjerët kishin dalë jashtë dhe asnjë nga ekuipazhi nuk ishte në rrezik, tha TUI./Abcnews.al/ 

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -