fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Avdullah Hoti njofton për vdekjen e mikut të Ibrahim Rugovës

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ka ndërruar jetë Dash Golaj, veprimtari dhe aktivisti i LDK-së, si dhe miku i afërt i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Për këtë ka njoftuar Avdullah Hoti, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

- Advertisement -

Ai ka thënë se Dash Golaj “ka qenë plak i urtë e i mençur”.

“Kontributi i Bacës Dash për liri dhe pavarësi, për pajtimin e shumë familjeve dhe ndihma për popullin tonë gjatë ditëve më të vështira për ta, e bën të përjetshëm kujtimin për të”, është shprehur Hoti.

- Advertisement -

Të fundit

Sipas draft-statutit, Asociacioni parashihet të ketë presidentin dhe kuvendin e vet si strukturë organizative

Fondacioni Friedrich Ebert (FES) në Prishtinë pas pak do të fillojë prezantimin e draft-statutit për “Asociacionin e Komunave në...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -