7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Autobusi i Rumanisë U21 aksidentohet në Shqipëri

- Advertisement -

Autobusi i Kombëtares së Rumanisë U21 është aksidentuar në Shqipëri. Kombëtarja e të rinjve të Rumanisë është përfshirë në një aksident rrugor derisa po udhëtonin nga Elbasani drejt Tiranë për të marrë avionin drejt Bukureshtit.

- Advertisement -

Aksidenti ka qenë i lehtë, ndërsa janë përfshirë disa makina.

“Ishte diçka e vogël. Asgje serioze. Unë u largova shpejt atje. Qëndruam 20 minuta dhe më pas vazhduam rrugën për në aeroport”, thanë burimet e GSP-së.

- Advertisement -

“Ndeshja u luajt në Elbasan, një qytet rreth një orë e 30 minuta larg kryeqytetit. Lojtarët dhe stafi ishin në autobus, në autostradë, rrugës për në aeroport. Duke qenë se janë përfshirë disa makina, ndoshta ka qenë një aksident automobilistik. Askush nuk është i lënduar. Kuptova që disa makina hynë në trajner. Nuk kam detaje të tjera. Di vetëm që janë përfshirë disa makina dhe nuk ka asnjë të lënduar”, tha përfaqësuesi i federatës rumune.

“Nuk ishte asgjë. Dy makina u përplasën pas nesh dhe njëra gërvishti trajnerin tonë. Ishte një frenim i fortë dhe kaq. Askush nuk u lëndua. Ne as nuk u trembëm. Nuk kam pasur shpejtësi sepse kam qenë në semafor ”, ka thënë përzgjedhësi Daniel Pancu për burimin e cituar.

Rumania u mposht mbrëmë nga Shqipëria me rezultat 3:2, duke forcuar vendin e parë në grupin për eliminatoret për Kampionatin Evropian.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -