7.4 C
Pristina
29 Tetor, 2020 - 05:05

Kosova ime

0 COMMENTS
1486 POSTS

featured

Polici pa maskë i shqipton një qytetari gjobë

Gjatë ditës gjobisin qindar qytetarë për mosmbajtje të maskave si masë për mbrojtje nga coronavirusi, por jo të gjithë policët i respektojnë vetë këto...

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...
- Advertisement -

Latest news

12 thelpinj hudhra dhe barku juaj i fryrë do të shfryhet

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një...

Ai do të jetë tuneli më i gjatë nënujor në botë: Kushton shtatë miliardë euro dhe do t’i lidh dy shtetet evropiane

Pas më shumë se një dekade planifikimi, ka filluar puna për tunelin më të gjatë nën ujë në botë. Duke zbritur deri në 40...

Rifat Jashari në mes të Vjosës dhe Albinit

Një foto është publikuar në rrjetet sociale nga një vizitë e mëhershme e Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit dhe liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit...

Arif Vladi tregon çka do të bëjë ndaj Adelinës pasi tha që u pagua pë Marshin e UÇK’së

Adelina thotë se Arif Vladi u pagua për ta kënduar marshin e UÇK-së, këngëtari e kërcënon me padiKëngëtarja e njohur Adelina Ismaili, në emisionin...

Limaj tregon çka ndodhi kur u takua në lift me Miloshevicin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar për herë të parë se si kishte refuzuar t’ia zgjasë dorën Sllobodan Millosheviqit, derisa të dy...

Nuk e besoj që ka bir nëne që e nënshkruan “kompromisin” që s’është kah e hjek nga goja Z. Lajçak!

Nga Fadil MalokuKompromisi” i Brukselit, është shumë i rrezikshëm për shtetësinë e Kosovës.1. Nëse me “kompromis të dhimbshëm” që po e përdorë Lajçaku, nënkuptojmë...

Loriana Kuka turpëron rusen Aleksandra Babintseva në Budapest

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Budapest.Kuka në çerekfinale të kategorisë deri 78 kilogramë, mposhti rusen Aleksandra...

Lutfi Haziri tregon emrin e kandidatit për president nga LDK

Çështja e Presidentit të Kosovës vazhdon të jetë aktuale, teksa shumë prej partive veçse kanë filluar të deklarohen për emrat që i shohin si mundësi për...

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...
- Advertisement -

Most Commented

Polici pa maskë i shqipton një qytetari gjobë

Gjatë ditës gjobisin qindar qytetarë për mosmbajtje të maskave si masë për mbrojtje nga coronavirusi, por jo të gjithë policët i respektojnë vetë këto...
- Advertisement -

Engel: Milosevici nuk më la të futem në Kosovë më 1995, unë nuk e lashë atë të futet pas 1999

Ish-anëtari i Kongresit amerikan, përgjatë kohës sa Bill Clinton ishte president, Eliot Engel, ka rikujtuar kohën kur nuk u la të futet në Kosovë...

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...