-6.4 C
Pristina
1 Dhjetor, 2020 - 06:57

Kosova ime

0 KOMENTET
8701 POSTIME

Ballina

Ahmeti Isufi i AAK-së: Veç Ramushi president, ose shkojmë në zgjedhje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës këmbëngul se nuk do të votojnë asnjë kandidat tjetër për president të vendit, përveç kryetarit Ramush Haradinaj. Krerët e partive...

Si arriti LDK që të mbajë komunën e Podujevës për 20 vjet?

Që nga paslufta, LDK ka fituar të gjitha zgjedhjet në komunën e Podujevës. Kanë qeverisur me këtë komunë në të gjitha mandatet që nga paslufta. Që...

KFOR garanton se Kosova nuk rrezikohet nga tanket ruse

Komandanti i ri i KFOR-it, Franco Federici, ka folur për herë të parë për pritjet që i ka në misionin e tij në krye...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Amerika dëshiron një kryeministër të ri që nuk i’u del kundër kërkesave dhe qëndrimeve të tyre

Ballina Lajme Ditore Amerika dëshiron një kryeministër të ri që nuk i’u del kundër kërkesave... LAJME DITORE Amerika dëshiron një kryeministër të ri që...

Burrat që shpëtuan Shqipërinë nga coptimi

Nga Fritz Radovani Historia e shkrueme pa të Vërteten e saj, asht përrallë!.. Lufta e Parë Botnore në fund të vitit 1918, dukej, sikur kishte...

Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Pagesat për pensionistët e të gjitha kategorive për muajin gusht kanë dalë. Kështu ka bërë të ditur Ministria në detyrë e Financave përmes një njoftimi...

Vasfije Krasniqi-Goodman do t’i drejtohet edhe parlamentit suedez

E mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman, do të rrëfejë për ngjarjet e hidhura gjatë luftës në Kosovë edhe para parlamentit suedez. Me...

Haradinaj: Do ta mbaj Serbinë jashtë Kosovës

Pas ftesës së Gjykatës Speciale për Ramush Haradinajn, mediat serbe në vazhdimësi kanë propaganduar rreth asaj se për çfarë është ftuar ish-komandanti i Zonës...

Vjen lajmi i keq për ata që e vjedhin votën: Paralajmëron Prokuroria e Shtetit

Që nga viti 2014 e deri më sot, rreth 2 mijë persona të Kosovës janë përballur me ligjin, për vjedhje të votave dhe keqpërdorimeve...

Pasojat e aksidentit të rëndë në Prishtinë: Nëntë vetura, tre të lënduar

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin e tmerrshëm që ka ndodhur në Prishtinë, derisa është bërë me dije se janë të përfshirë...

FBI mbërrin në Kosovë, ekstradohet miku i Enver Hoxhajt

Imer Shahini para pak minutash është ekstraduar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pjesëtarë të FBI-së kanë arritur në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”,...

Futbollisti i Kosovës përplaset fizikisht me lojtarin serb (VIDEO)

U luajt mbrëmjen e djeshme në Athinë sfida mes AEK-ut dhe Trabzonsporit, e vlefshme për “play-off’ të Europa League. Takimi u mbyll me fitoren...

Publikohet një video nga çastet e fundit të Millosheviqit para ekstradimit, në Hagë

Gazetari serb Stefan Cvetkoviq, ka publikuar një video në të cilën shihet ish-presidenti i Republikës Federale të Jugosllavisë Slobodan Milosheviq, pak para ekstradimit nga...
- Advertisement -

Rekomanduar

Ahmeti Isufi i AAK-së: Veç Ramushi president, ose shkojmë në zgjedhje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës këmbëngul se nuk do të votojnë asnjë kandidat tjetër për president të vendit, përveç kryetarit Ramush Haradinaj. Krerët e partive...
- Advertisement -

Mushkolaj: Partitë tjera nuk do të kenë “shpëtim” nga Vetëvendosje

Analisti Imer Mushkolaj thotë se LDK nuk është e gatshme për zgjedhje të reja parlamentare.Mushkolaj në “Debat Plus” ka thënë se pas humbjes në...

Si arriti LDK që të mbajë komunën e Podujevës për 20 vjet?

Që nga paslufta, LDK ka fituar të gjitha zgjedhjet në komunën e Podujevës. Kanë qeverisur me këtë komunë në të gjitha mandatet që nga paslufta. Që...

KFOR garanton se Kosova nuk rrezikohet nga tanket ruse

Komandanti i ri i KFOR-it, Franco Federici, ka folur për herë të parë për pritjet që i ka në misionin e tij në krye...