12 C
Pristina
25 Tetor, 2020 - 12:24

Kosova ime

0 COMMENTS
7925 POSTS

featured

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...
- Advertisement -

Latest news

A e keni ditur që Halil Kastrati ishte në garë për deputet dhe sa vota i kishte marrë?

Halil Kastrati sot njihet në gjithë Kosovën si udhëheqës i shoqatës humanitare “Jetimët e Ballkanit”, ku shumë familjeve në nevojë po ju ndel në...

Qytetari ankohet se u gjobit nga policia për mungesë të autorizimit për vozitje, ndonëse veturën e kishte të regjistruar në emër të tij! (VIDEO)

Ballina Lajme Ditore Qytetari ankohet se u gjobit nga policia për mungesë të autorizimit për... LAJME DITORE Qytetari ankohet se u gjobit nga policia...

Maqedonia e Veriut i ndaloi futjen e peshkut, ministri i Kosovës s’ia lë mangut. Çfarë do të ndodhë sot mes shteteve fqinje?

Endrit Shala, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë ka vendosur masa reciproke për disa produkte ushqimore që vijnë nga Maqedonia e Veriut, duke...

Haki Abazi aderon në Lëvizjen Vetëvendosje

Analisti politik, Haki Abazi, do të aderojë sot në Lëvizjen Vetëvendosje.Zyrtarizimi i kalimit të tij në partinë e Albin Kurtit, do të bëhet sot...

DIBER, 1913: SERBET HUMBIN 2000 USHTARE NE DIBER

DIBER, 1913: SERBET HUMBIN 2000 USHTARE NE DIBER Shqiptarët kanë arritur fitore kundër serbëve në Dibër, duke i shkaktuar humbje të medha. Nga: The Times and...

Vendos Pal Lekaj: Nëse keni bërë ndeshje veturën mund ta ktheni sërish në qarkullim pasi t’ua paguani tallin Devollëve

Kritikat e ambasadorit gjerman në Kosovë, Christian Heldt dhe shefes së Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Prishtinë, Nataliya Apostolova, në lidhje me mopolozimin...

Gazeta gjermane ‘Bild’ do publikojë përgjime të tjera dhe më të rënda

Gazetari Basir Çollaku deklaron se gazeta “Bild” do të publikojë të tjera përgjime nga dosja 339 dhe 184 në ditët në vijim. Duke folur për...

Ky është biznesmeni spanjoll, me 310 milionë euro pasuri, që u sulmua nga Kokëdhima

Video e Mihal Kokëdhimës që terrorizoi pushuesit spanjollë duke qëndruar i varur mbi kofanon e një makine, ka bërë tashmë xhiron e botës. Sigurisht që...

Ky është biznesi që po ndan nga 100 vakte falas çdo ditë për fëmijët e uritur

Një ‘pub’ ka nisur të japë 100 vakte falas çdo ditë për fëmijët që janë të uritur gjatë pushimeve të verës. Vaktet do të jenë...

“Një vjeshtë e tmerrshme”, ja parashikimi se çfarë e pret Ballkanin

Ndryshim moti dhe parashikime jo te mira per Ballkanin. Stuhi te forta, rrebeshe, madje edhe permbytja apo rreshqitje dherash do te “shqetesojne” Ballkanin deri...
- Advertisement -

Most Commented

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...
- Advertisement -

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...