8.9 C
Pristina
25 Tetor, 2020 - 11:27

Kosova ime

0 COMMENTS
7925 POSTS

featured

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...
- Advertisement -

Latest news

Policia gjermane aksion në një xhami të Berlinit, reagon Erdogan

Presidenti Recep Tyyip Erdogan bëri të ditur se dënon fuqishëm bastisjen nga policia të xhamisë “Mevlana” në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin dhe shtoi: “I...

Trump apo Biden? Verdikti i profesorit që nuk ka gabuar kurrë në parashikim

Allan Lichtman, profesor i Historisë në Universitetin Amerikan në Uashington, ka parashikuar saktë çdo fitues të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara që prej...

Shpërthen në lot prishtinasja: Policja më ofendoi duke më akuzuar për “buzë të fryme” …!

Elona Mehmeti, qytetarë nga Prishtina, ka raportuar në grupin “Netëork Prishtina” një rast që i ka ndodhur sot në kryeyqytet.Mehmeti thotë se gjersa ishte...

Distria Krasniqi bën krenarë të gjithë shqiptarët, e ngrit flamurin e Kosovës mbi atë të Serbisë

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje të artë Kosovës. Më pas është ngritur edhe flamuri i Kosovës mbi atë të Serbisë dhe Argjentinës, shkruan...

Turqia furnizon Shqipërinë me armë anti dronë

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Alarmante 169 raste të reja me covid-19, prinë Prishtina

85 TË SHËRUAR DHE 169 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Krerët e koalicionit takohen në Kuvend

Tre liderët e partive që janë në koalicion qeverisës, Isa Mustafa i LDK-së, Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj nga Nisma Socialdemokrate, janë...

Specialja për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit: Nëse konfirmohet, ajo bëhet publike në paraqitjen e parë të të akuzuarve në Gjykatë

24 tetori mund të jetë data e fundit e paraparë ku Gjykata Speciale do të njoftonte nëse ka konfirmuar ose jo propozim-aktakuzën ndaj Hashim...

Ish-kryeministri serb: Nuk mund të fle, s’është dashur të mirremi me civilë në Kosovë

Në Serbi kohëve të fundit në debate televizive kanë filluar të flasin për varrezat masive ku ndodhen trupat shqiptarëve të vr.arë në periudhën 1998-99. Këtë...

Qeveria lut hajnat që t’ia kthejë 2.1 milionë eurot

Krahas aktivizimit të organeve të rendit në kërkim të të arratisurve Valon e Kadri Shala, Qeveria e Kosovës i ka nisur një kërkesë dy...
- Advertisement -

Most Commented

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...
- Advertisement -

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...