12 C
Pristina
25 Tetor, 2020 - 11:59

Kosova ime

0 COMMENTS
7925 POSTS

featured

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...
- Advertisement -

Latest news

“Oj ti me buzët e fryme”, fillojnë hetimet për policen pas ankesës së qytetares nga Prishtina

Policia e Kosoves ka njoftuar se ka filluar hetimet lidhur me rastin e mbrëmshëm dje në Prishtinë, ku një vajzë ka pretenduar se është...

Sfidon Macron: Karikaturat e Profetit Muhamed, në muret e qeverisë

Presidenti francez ka dhënë leje që ndërtesat qeveritare të ndriçohen me skicat e Profetit Muhamed, duke i shpallur lu.ftë radikalizmit islamik, raporton protothema. Nuk do...

Serbët në Beograd, përmes një ekspozite, shohin të zezat e shtetit të tyre ndaj shqiptarëve

Budimir Ivanišević, teksa endej në hapësirën e qendrës Endžio në Beograd gjatë ekspozitës ‘Kosova – Trashëgimia e Kujtesës’, u gjend ballë për ballë me...

Arianit Koci me kritika të forta për Specialen: Çfarë po ndodh me aktakuzën e presidentit Thaçi, një popull i tërë po mbahet peng!

Avoakti, Arianit Koci, me anë të një shkrimi në Facebook ka kritikuar Dhomat e Specializaura për mungesën informacioni sa i përket aktakuzave në rastin...

Blerim Latifi: Vetëm një Gjykatë Speciale mund ta çmontonte sistemin e zhvatjes në Kosovë

Profesori i Filozofisë, Blerim Latifi, me anë të një shkrimi në Facebook thotë se vjedhja e 2 milion eurove tregon qartë se pse partitë...

Ende s’janë kthyer në OVL-UÇK gjërat e marrura nga EULEX-i: “Nëse s’kthehen, kjo i bije vjedhje”, thotë Klinaku!

Sekretari i OVL-UÇK, Faton Klinaku e ka quajtur të kundërligjshme aksionin e EULEX-it dhe zyrtarëve të Gjykatës Speciale në Zyrat e tyre në Prishtinë. Përmes...

Të dielën ndryshon ora

Të dielën, nesër, do të ndryshohet ora për një orë prapa. Në momentin kur ora do të shënojë 03:00, akrepat duhet të kthehen për një...

Ky është vendi ku gjenden paratë e Thesarit nga ku u vodhën 2 milionë euro

Tri ditë më parë u bë e ditur se nga buxheti i shtetit mungojnë dy milionë euro. Me anë të katër transaksioneve, këto para...

Jakup Krasniqi e pranon se dy të arratisurit për vjedhjen e 2 milionëshit janë anëtarë të Nismës

Kosova këto ditë është tronditur nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër transaksioneve të ndryshme,...

Speciales i skadon sot afati 6 mujor i shqyrtimit të aktakuzës për presidentin Thaçi

Dhomat e Specializuara në Hagë nuk e kanë njoftuar ende publikun nëse aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj presidentit të Kosovës,...
- Advertisement -

Most Commented

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...
- Advertisement -

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...