5.8 C
Pristina
26 Tetor, 2020 - 07:40

Kosova ime

0 COMMENTS
7939 POSTS

featured

Çfarë e pret Serbinë nëse Biden fiton, një kapitull i ri apo një kthim në shekullin e kaluar? – Flasin analistët serbë

Një pjesë e madhe e serbëve më së shumti e kujton kandidatin demokrat për president Joe Biden për retorikën e tij, e cila, siç...

Grenell takon serbët e Wisconsinit: Bëni diçka për presidentin Trump, ai ka punuar për ju

I dërguari i posaçëm i Administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një takim me komunitetin serb në Wisconsin në kuadër të...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...
- Advertisement -

Latest news

Çfarë e pret Serbinë nëse Biden fiton, një kapitull i ri apo një kthim në shekullin e kaluar? – Flasin analistët serbë

Një pjesë e madhe e serbëve më së shumti e kujton kandidatin demokrat për president Joe Biden për retorikën e tij, e cila, siç...

Televizioni zviceran me një kronikë për Abazoviçin: I gjithë Ballkani me sytë nga ky “idealist”

Televizoni publik i Zvicrës i ka kushtuar një kronikë të vecantë politikanit shqiptar nga Mali i Zi, Dritan Abazoviq.Pas zgjedhjeve parlamentare në Mal të...

Grenell takon serbët e Wisconsinit: Bëni diçka për presidentin Trump, ai ka punuar për ju

I dërguari i posaçëm i Administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një takim me komunitetin serb në Wisconsin në kuadër të...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...

Fitorja fiton betejën me kancerin: Keni durim, sepse çdo gjë kalon me ndihmën e të madhit Zot!

Fitore Zenelaj ka përjetuar një fazë aspak të lehtë, megjithatë ajo ka arritur ta fitoi betejën me kancerin. E, pikërisht në Ditën Botërore të Kancerit...

Hoxha Ekrem Avdiu: Kosova nuk është vend islam, por me popullsi shumicë myslimane

Hoxha Ekrem Avdiu ka thënë se Kosova ka përkatësi të lartë myslimane, dhe për këtë nuk ka askush pse të rrudhet. “Nuk kemi pse rrudhemi...

Ilaçi që shëroi Trumpin, në Kosovë shitet nga 81 deri në 320 euro

Ka afro dy muaj, kur i pari i Shëndetësisë aprovoi kërkesën për importimin e tyre.E në mesin e këtyre medikamenteve, që në Klinikat e...

Hoxha Drilon Gashi: Janë bërë karikatura edhe për Jezu Krishtin, por nuk është bërë kiamet si te myslimanët

Hoxha Drilon Gashi lidhur me publikimin e karikaturave të Profetit Muhamed thotë se nëse do ta kishte në dorë ligjin do t’i ndalonte, por...

Ekskluzive: Edhe vëllai i Hashim Thaçit privatizoi 30 hektarë tokë në Shtërpcë (DOKUMENT)

Gazeta Blic ka sjellur hulumtimin mbi privatizimet e tokave e fabrikave të shtetit nga ana e biznesmenëve dhe politikanëve kryesorë të vendit. Gazeta Blic ka...

186 raste të reja me covid-19

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...
- Advertisement -

Most Commented

Çfarë e pret Serbinë nëse Biden fiton, një kapitull i ri apo një kthim në shekullin e kaluar? – Flasin analistët serbë

Një pjesë e madhe e serbëve më së shumti e kujton kandidatin demokrat për president Joe Biden për retorikën e tij, e cila, siç...
- Advertisement -

Televizioni zviceran me një kronikë për Abazoviçin: I gjithë Ballkani me sytë nga ky “idealist”

Televizoni publik i Zvicrës i ka kushtuar një kronikë të vecantë politikanit shqiptar nga Mali i Zi, Dritan Abazoviq.Pas zgjedhjeve parlamentare në Mal të...

Grenell takon serbët e Wisconsinit: Bëni diçka për presidentin Trump, ai ka punuar për ju

I dërguari i posaçëm i Administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një takim me komunitetin serb në Wisconsin në kuadër të...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...