12 C
Pristina
25 Tetor, 2020 - 11:38

Kosova ime

0 COMMENTS
9225 POSTS

featured

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...
- Advertisement -

Latest news

Daçiq i shpall armiqtë më të medhenj të Serbisë Bill Clintonin e Madeleine Albright

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se serbët nuk do të kenë kurrë armiq më të mëdhenj se ish-Presidenti Amerikan, Bill Clinton...

Ligji për paga fillon nga dhjetori, Bedri Hamza tregon kujt i rriten pagat

Ligji për Pagat, i cili është miratuar më 2 shkurt në Kuvendin e Kosovës ende nuk ka hyrë në fuqi. Zbatimi i tij pritet...

UFC: Ilir Latifi nokautohet keq

Luftëtari i UFC, Ilir Latifi ka pësuar humbje kundër Volkan Oezdemir.Latifi u mposht me nokaut në raundin e dytë.Për 36 vjeçarin kjo ishte humbja...

Djali që jeton jashtë vendit nuk kujdeset për prindërit, kanë mbetur pa ushqim para festës së Bajramit

Hysen dhe Zylfije Ibra jetojnë në kushte të vështira financiare në një dhomë në shtëpinë e djalit të tyre të vetëm i cili jeton...

21 vjet nga rënia e Abejës, Kadri Veseli bën një premtim elektoral

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar sot në 21 vjetorin e rënies së tyre, dëshmorët Bekim Berisha-Abeja, Xheladin Kurtaj, Agim Bajrami,...
- Advertisement -

Most Commented

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...
- Advertisement -

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...