22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 14:27

Kosova ime

0 COMMENTS
9225 POSTS

featured

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

‘Dëgjo këtu ti ped*rast mu*i’/ Deputetin e shajnë ‘live’ në komision, Rudina Hajdari ‘shtanget’ dhe kafshon buzën

“Dëgjo këtu ti pede*ast m*ti”. Kështu është sharë një nga deputetët e Kuvendit teksa ka qenë duke marrë pjesë në Komisionin për Integrimin Europian ditën...
- Advertisement -

Latest news

Ylli i vjetër i rokut dhe i gazetarisë bëhet pjesë e ‘dekadës së re’, në PDK

Migjen Kelmendi, gazetari, publicisti, shkrimtari dhe rokeri i njohur i është bashkuar sot Partisë Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Aderimin në subjektin politik që...

Planifikuan sulm ndaj KFOR’it, e hanë keq

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka shpallur fajtorë gjashtë të akuzuarit për vepra penale që lidhen me terrorizëm, Bujar Behramin, Resim Kastratin, Gramos Shabanin,...

“Voton” Halil Kastrati, ja kë e zgjedh ai ndërmjet Kadri Veselit dhe Albin Kurtit?

Humanisti i njohur, hoxha Halil Kastrati është figurë shumë e njohur popullore për shkak të aktiviteteve të tij bamirëse përmes shoqatës “Jetimët e Ballkanit”. Ishte...

Lirohet nga burgu personi që vrau hajnin në Shtime, dërgohet në arrest shtëpiak

Të dyshuarit për vrasje të rëndë në bashkëkryerje, Nuhi Nrecaj, i është zëvendësuar masa e paraburgimit, me atë të arrestit shtëpiak. Një...

Amerikani zbut serbin: Jemi vëllezër me shqiptarët

dhe homologëve nga shtetet e tjera të rajonit, Daçiç ndryshoi duke folur për vëllazëri midis popujve të Ballkanit, madje deklaroi se Serbia po mbështet...

Ramush Haradinaj: Nuk jam aq i hupt sa dokna

Kryeministsri në largim, Ramush Haradinaj, është shprehur se të gjitha veprimet që ka marrë sa qeveriste me Kosovës, kanë qenë pjesë e një strategjie. Haradinaj,...

Gazetari shqiptar sheh tmerr me sy: I riu prej 30 minutash pa shenja jete në tokë, ambulanca s’po vjen

Gazetari i Top Channel Denis Dyrnjaja pak më parë është bërë dëshmitar i ngjarje të rëndë. Sipas gazetarit, një djalë i ri ka qendruar prej...

Profesoresha dhe aktivistja e njohur, Besa Ismaili i bashkohet PDK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka mirëpritur nga sot në radhët e PDK-së, profesoreshën dhe aktivisten e njohur, Besa Ismaili. Nëpërmjet një...

Njeriu i Merkelit jep lajmin e shumëpritur për vizat: Tregon kur do të ndodhë liberalizimi

Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e partisë CDU të kancelares Angela Merkel, Peter Beyer ka thënë se liberalizimi i vizave kosovarëve mund t’u...

Leonora Jakupi ‘kapet mat’ në Brezovicë me boksierin e njohur

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Leonora Jakupi, është një ndër femrat më të komentuara në mediat rozë. Ajo u komentua edhe për jetën e saj private,...
- Advertisement -

Most Commented

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...
- Advertisement -

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

‘Dëgjo këtu ti ped*rast mu*i’/ Deputetin e shajnë ‘live’ në komision, Rudina Hajdari ‘shtanget’ dhe kafshon buzën

“Dëgjo këtu ti pede*ast m*ti”. Kështu është sharë një nga deputetët e Kuvendit teksa ka qenë duke marrë pjesë në Komisionin për Integrimin Europian ditën...