12 C
Pristina
25 Tetor, 2020 - 12:15

Kosova ime

0 COMMENTS
9225 POSTS

featured

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...
- Advertisement -

Latest news

Kryeministri çek: S’shoh arsye për ta ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës

Kryeministri i Çekisë, Andrej Babish, ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk ka asnjë arsye për të ndryshuar qëndrimin e njohjes së...

Bali Muharremaj i AAK-së i jep tender 1.7 milion euro shefit të partisë, Blerim Kuçit

Blerim Kuçi, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në prag të zgjedhjeve, ka fituar tender në vlerë prej 1. 7 milionë eurosh nga...

Serbia nënshkruan kontratën financiare për ndërtimin e autostradës Nish-Merdar

Serbia ka nënshkruar sot kontratën financiare 100 milionë eurosh për ndërtimin e autostradës Nish-Merdar, që e lidh këtë vend fqinj me Kosovën me rrugë...

Molliqaj e bën postimin e dytë pas incidentit me Abazin, thotë se po i fiton të gjitha debatet

Kandidati i AAK-PSD’së Dardan Molliqaj e ka bërë postimin e dytë pas debatit të mbrëmshëm pas të cilit është përfshirë në një incident me...

Merr zemër Endrit Shala nga Nisma: Krejt i muj vet, edhe ata tu pi çaj bile

Ish-ministri i Tregtisë nga radhët e Nisma, Endrit Shala është shprehur i sigurt se këto zgjedhje partia që përfaqëson ai do t’i mund prapë...

Gjesti human i policisë: Vetura e turistëve prishet në rrugë, patrulla shkon blen vajin dhe i ndihmon

Policia Rrugore u gjendet sërish pranë turistëve. Efektivët e policisë i kanë ardhur në ndihmë një çifti italian, të cilit i ishte prishur mjeti...

Momenti më i bukur në jetë: Bebja e porsalindur nuk pushon së puthuri nënën

Një video e shpërndarë në internet është shpërndarë me miliona herë, e cila është etiketuar si një nga momentet më të bukura në jetë,...

Kerquki flet për rrahjen mes Molliqajt dhe Abazit: E pash Haki Abazin teksa plandosej përtoke

Autori i emisionit “Pressing” në Televizion 7, Leonard Kerquki ka sqaruar se si ndodhi rasti i sulmit mes Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit.Kerquki ka...

Sterling: Ai m’u përgjërua që t’i ndihmoj që të shënojë ndaj Kosovës

Raheem Sterling ka thënë se Jadon Sancho iu është përgjëruar atij që t’i ndihmojë që të shënojë ndaj KosovësKosova mbrëmë u mposht nga Anglia...

Lumir Abdixhiku: Derisa të tjerët rrahen, Vjosa me urtësi shpalosi programin

Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka reagur për rrahjen që ka ndodhur pas emisionit Pressing Zgjedhor në mes të Dardan Molliqaj dhe...
- Advertisement -

Most Commented

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...
- Advertisement -

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...