22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 14:57

Kosova ime

0 COMMENTS
9225 POSTS

featured

Alarmi për shpërthim në kullën “Eiffel”, gazetari dëshmitar: Një burrë bërtiti ”Allahu Ekber”

Një gazetar dëshmitar ka rrëfyer nga vendi i ngjarjes se çfarë po ndodhte në Paris, ndonëse Policia kishte ngritur alarmin për bo.mbë dhe kishte...

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...
- Advertisement -

Latest news

Policia angleze falënderon kosovarët për sjellje korrekte: Ka një koment për rezultatin e ndeshjes

As edhe një incident më i vogël nuk është raportuar gjatë vizitës së kosovarëve në Southampton për ndeshjen me Anglinë. Madje policia angleze ka falënderuar...

Drejtori i aeroportit të Belgjikës e krahason Kosovën me bërllog, a kishte të drejtë?

“Gare du Midi” është një nga stacionet më të mëdha të trenave në Bruksel, kryeqytetin Belgjikës. Pos për këtë, ky stacion njihet edhe për papastërti...

Kthehen në vendin e punës gjashtë zyrtarët e suspenduar të policisë së Gjakovës

Gjashtë zyrtarë të policisë në Gjakovë të cilët ishin të suspenduar nga Inspektorati Policor i Kosovës, në mesin e tyre edhe komandantin e policisë...

Kurti: Flamurin dhe himnin e Kosovës do t’i respektoj edhe si kryeministër

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas një tubimi me bashkatdhetarë në Berlin të Gjermanisë ka folur për simbolet shtetërore të cilat është shprehur...

Vuçiq i dhuron Papës libër për kishën që ndodhet në Kosovë

Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e...

Forcat speciale greke provokojnë luftë me Shqipërinë

Trupat speciale të Greqisë, të batalionit të Janinës duket se po pregatiten për të provokuar luftë për të çliruar Veriun e Epirit. Sipas tyre...

Kryeministri hungarez: Do të isha krenar po të isha serb

Kryeminstri hungarez, Victor Orban duket se ka nostalgji për kohën e ish-Jugosllavisë. Duke folur për anëtarësimin e Serbisë në BE, Organ ka thënë se hungarezët...

Doris Pack: Kandidimi i një gruaje për kryeministre e ndryshon imazhin e Kosovës

Kryetarja e Forumit të Gruas të Partive Popullore Europiane, Doris Pack, ka marrë pjesë në takimin që kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani...

Mundeni të hani bukë dhe të dobësoheni – vetëm nëse nuk e bëni këtë gabim

Nëse keni menduar që në tërësi patjetër duhet t’i shmangni hidrokarburet nga ushqimi në mënyrë që të arrini të ulni peshën, për ju kemi...

Kristian Gashi: Kemi ndarë bodrumet me 50 persona, kisha frikë nga serbët

Ishte vetëm dhjetë vjeç kur e kishte përjetuar tmerrin e luftës, dhe Kristian Gashi kishte fjetur nëpër bodrume e kisha, përderisa Bibaj, fshati i...
- Advertisement -

Most Commented

Alarmi për shpërthim në kullën “Eiffel”, gazetari dëshmitar: Një burrë bërtiti ”Allahu Ekber”

Një gazetar dëshmitar ka rrëfyer nga vendi i ngjarjes se çfarë po ndodhte në Paris, ndonëse Policia kishte ngritur alarmin për bo.mbë dhe kishte...
- Advertisement -

Meteorologu grek jep alarmin: Të shtunën kulmi, çfarë e pret Shqipërinë

Shqipëria është përfshirë nga reshje dhe moti me vranësira thuajse në të gjithë territorin, ndërsa gjatë ditës së sotme u vunë re përmbytje sporadike...

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...