8.9 C
Pristina
25 Tetor, 2020 - 11:23

Kosova ime

0 COMMENTS
9225 POSTS

featured

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...
- Advertisement -

Latest news

Ganimete Musliu: PDK ka guxim, kemi plan konkret për ta luftuar korrupsionin

Ganimete Musliu nga Partia Demokratike e Kosovës, ka thënë se subjekti partiak që ajo përfaqëson, ka plan konkret për luftën kundër korrupsionit dhe kjo...

Dugolli i Vetëvendosjes: Kosova nuk ka ushtri, ajo është vetëm në letër

Enver Dugolli nga Vetëvendosje, ka thënë se ushtria e Kosovës është vetëm në letër, shkruan Gazeta Metro.Sipas tij, Vetëvendosje ka potencuar në vazhdimësi se...

Vetëvendosje do shërbim të detyrueshëm ushtarak, partitë e tjera kundërshtojnë

Shërbimi i detyrueshëm ushtarak është pika që ka përplasur partitë që po garojnë në zgjedhjet që do të mbahen me 6 tetor. Teksa Vetëvendosje...

Shqiptarët në Ushtrinë e Zvicrës këndojnë “Xhamadani vija-vija”

Ushtarët shqiptarë mendojnë të lëjnë gjurmë në shtetet e huaja. Një vendim të tillë e kanë marrë edhe disa të rinj me origjinë shqiptare,...

Sulm terrorist me eksploziv, 4 të vdekur dhe 13 të plagosur

Turqia është tronditur mbrëmjen e sotme nga një sulm i tmerrshëm terrorist.Mediat raportojnë se një shpërthim i fuqishëm me eksploziv ka ndodhur në zonën...

Këshilltari i Kadri Veselit: Ramush Haradinaj po vazhdon të shpërdajë certifikata të rrejshme për veteranë

Këshilltari i Kadri Veselit dhe kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Blerim Latifi ka akuzuar rëndë kryeministrin e dorëhequr, Ramush Haradinajn. “Në zyrën...

Ky aksion i Kosovës “çmendi’ anglezet, futboll alla Barcelona

Kosova ka humbur me rezultat 5-3, ndeshjen e luajtur të martën përballë Anglisë.Lojtarët e Kosovës edhe pse kanë humbur me rezultat 5-3, ata kanë...

Gashi: Ushtria nuk është meritë e asnjë individi

Arben Gashi i LDK-së ka thënë se krijimi i ushtrisë nuk është meritë e asnjë individi, por është punë e dy dekadave të fundit.Madje...

Ramush Haradinaj flet si Ibrahim Rugova: Duhet ta mbrojmë pragun e shtëpisë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në një takim me qytetarë të kandidates për deputete të koalicionit AAK-PSD, Pranvera Ejupi-Hajzeraj.Ai falënderoi atë...

Kurti nga Berlini: Unë kryeministër, Vjosa Osmani kryeparlamentare

Në një tubim elektoral me mërgatën në Berlin, kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij do t’i fitojë zgjedhjet, e...
- Advertisement -

Most Commented

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...
- Advertisement -

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...