22.9 C
Pristina
21 Shtator, 2020 - 13:52

Kosova ime

0 COMMENTS
9225 POSTS

featured

Edhe një marrëveshje nënshkruhet sot me SHBA-të, dalin detajet e takimit Hoti-Grenell

Zyra e Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje për takimin me delegacionin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili po qëndron...

Panik për asgjë! Në valixhen e dyshimtë tek ‘Bill Clinton’ pati vetëm rroba

Një valixhe e dyshimtë u raportua të jetë lënë sot në afërsi të Bulevardit Bill Clinton në Prishtinë. Por e gjitha çfarë kishte brenda kësaj...

Pamje nga vendi i ngjarjes, çka po ndodh te “Bill Clintoni” në Prishtinë?

Një pjesë e rrugës “ Bill Kllinton” është bllokuar për qarkullim pasi aty është gjetur një valixhe e dyshimtë. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën...
- Advertisement -

Latest news

Kurti i pyetur për Dardan Molliqajn: Hala po merreni me të a?

Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti, ka refuzuar të flasë për ish-partnerin e tij, Dardan Molliqaj, dhe sulmin fizik për të cilin e...

Prizren: Zyra e VV-së nuk i nxë aktivistët dhe qytetarët, tubimi mbahet në shtëpi

Sot në lagjen Kurillë të Prizrenit u hap edhe zyrtarisht zyra e parë e Lëvizjes Vetëvendosje. Aty Albin Kurti me bashkëpartiakët e tij u prit...

Kancelarja Merkel merr përsipër lobimin për Shqipërinë

Në takimin e zhvilluar sot mes Edi Ramës dhe Angela Merkel ka patur një bashkëbisedim shumë pozitiv, bëjnë me dije për Top Channel, burime...

Ish-trajneri i Zvicrës: Shaqiri është artist, për të duhet të kujdesesh si për lule

Ish-trajneri i ekipit kombëtar të Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, e ka komentuar mungesën e Xherdan Shaqirit në Kombëtaren zvicerane për dy ndeshjet e shtatorit, duke...

Ka mbi 20 viza shengen në pasaportë, fotografit kosovar i refuzohet viza nga ambasada gjermane

Fotografit kosovar i është refuzuar viza nga ambasada gjermane në Kosovë edhe pse ai kishte mbi 20 viza shengen në pasaportë. Jetmir Idrizi ka treguar...

Betohen gjenerata e 54 e Policisë së Kosovës

Policët e kësaj gjenerate do të bëjnë edhe betimin që do të pasohet me dhënien e certifikatave. Me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të,...

Horoskopi- sot hëna do t’ju sjell shumë fat

Dashi Kjo është dita e duhur për tu rikthyer në lojë. Hëna do të hyjë në shenjën tuaj këtë fundjavë, duke sjellë një sërë risish...

Shfaqet edhe një modele superseksi shqiptare në Amerikë

Orhidea Sejdiu është modelja e re shqiptare në Amerikë e cila ka filluar që të jetë në faqet e shtypit rozë amerikan Modelja, tashmë ka...

Video- Tokio mbushet me flamuj të Kosovës

Një ditë para takimit ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me perandorin dhe kryeministrin Shinzo Abe, kryeqyteti japonez është mbushur me flamuj të Kosovës. Në...

Doric Pack: Ndihem e turpëruar që qytetarët e Kosovës ende nuk ju janë liberalizuar vizat, ata e meritojnë

Ish-eurodeputetja Doris Pack ka thënë se ndihet e mërzitur dhe shumë e turpëruar që Kosova ende nuk e ka liberalizimin e vizave, transmeton Gazeta...
- Advertisement -

Most Commented

Edhe një marrëveshje nënshkruhet sot me SHBA-të, dalin detajet e takimit Hoti-Grenell

Zyra e Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje për takimin me delegacionin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili po qëndron...
- Advertisement -

Lopët e sëmura kontrabandoheshin nga Serbia, përfundonin në fabrikat e mishit të këtyre qyteteve të Kosovës

Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm...

Panik për asgjë! Në valixhen e dyshimtë tek ‘Bill Clinton’ pati vetëm rroba

Një valixhe e dyshimtë u raportua të jetë lënë sot në afërsi të Bulevardit Bill Clinton në Prishtinë. Por e gjitha çfarë kishte brenda kësaj...

Pamje nga vendi i ngjarjes, çka po ndodh te “Bill Clintoni” në Prishtinë?

Një pjesë e rrugës “ Bill Kllinton” është bllokuar për qarkullim pasi aty është gjetur një valixhe e dyshimtë. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën...