7.1 C
Pristina
29 Tetor, 2020 - 05:48

Kosova ime

0 COMMENTS
9225 POSTS

featured

Polici pa maskë i shqipton një qytetari gjobë

Gjatë ditës gjobisin qindar qytetarë për mosmbajtje të maskave si masë për mbrojtje nga coronavirusi, por jo të gjithë policët i respektojnë vetë këto...

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...
- Advertisement -

Latest news

Propozimi më i ri nga Bashkimi Europian, rreth masave kundër koronavirusit

Komisioni Europian propozoi, mes të tjerash, vendosjen e kritereve të përbashkëta për të gjitha vendet për të përcaktuar zonat e kuqe në mënyrë që...

Grenell i pakënaqur se si raportuan mediat amerikane, rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi

Richard Grenell, i dërguari Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), për dialogun Kosovë-Serbi, është ankuar se mediat amerikane nuk kanë raportuar për...

Lidhja Arabe reagon pas vendimit të Kosovës për të hapur ambasadë në Jerusalem

Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Arabe, Ahmed Aboul Gheit, e ka dënuar sot vendimet që kanë marrë Kosova dhe Serbia, për hapjen e ambasadave...

Ky ishte versioni i parë i marrëveshjes për të cilën nuk u pajtua Haradinaj, e që më pastaj u ndryshua në Uashington

RTV Dukagjini ka siguruar versionin e parë të dokumentit që u është prezantuar palëve në Uashington e për të cilin dje pala kosovare pati...

Dy pikat kryesore të marrëveshjes Kosovë-Serbi, sipas Richard Grenellit

Emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka folur më gjerësisht për marrëveshjen e arritur dje në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë.Në një...

Tash e 6 ditë në kërkim të Enver Bërkollit, nëse e shihni thirrni në këtë numër

Enver Bërkolli, 80 vjeçar, është i humbur tash e gjashtë ditë.Familjarët e tij nuk po mund të kontaktojnë me të.Mbesa e tij ka thënë...

Inxhinieri që projektoi Ujmanin vërteton me dokumente se liqeni i takon Kosovës

Ekspertë dhe hartues të projektit për ndërtimin e pellgut të Ujmanit, thotë se liqeni i takon Kosovës.Është njëri nga hartuesit e një projekti gjigant.Inxhineri...

Emigrant në 1992, sot në radhët e partisë CDU në Gjermani- Historia e Besnikut nga Kosova

Besnik Kelmendi lindi në Ruhot te qytetit të Pejës. Eshte biznesmani dhe politikan Shqiptaro – Gjerman pjese e partise CDU,njëheresh anëtar i kryesisë ne...

Bërnabiq: Marrëveshja ishte e mirë për të dyja palët, por delegacioni kosovar ishte nën presion

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq tha se marrëveshjet e nënshkruara në SHBA janë historike dhe shtoi se momentalisht domethënia e saj nuk mund “të kuptohet...

Hoti: Nuk ka pasur ndryshim në pikën për Ujmanin, ndryshimi ka qenë te marrëveshja me Izraelin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se nuk ka asnjë pikë në marrëveshjen e Uashingtonit, që e cenon integritetin territorial të vendit tonë,...
- Advertisement -

Most Commented

Polici pa maskë i shqipton një qytetari gjobë

Gjatë ditës gjobisin qindar qytetarë për mosmbajtje të maskave si masë për mbrojtje nga coronavirusi, por jo të gjithë policët i respektojnë vetë këto...
- Advertisement -

Engel: Milosevici nuk më la të futem në Kosovë më 1995, unë nuk e lashë atë të futet pas 1999

Ish-anëtari i Kongresit amerikan, përgjatë kohës sa Bill Clinton ishte president, Eliot Engel, ka rikujtuar kohën kur nuk u la të futet në Kosovë...

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...