13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

“Asociacioni, lak në fytin e Kosovës” – Vuçiq citon deklaratën e Haki Abazit

- Advertisement -

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq duke iu përgjigjur akuzave të opozitës se po e dorëzon Kosovën, Vuçiq përmend në Kuvend edhe një deklaratë të deputetit Haki Abazi, të dhënë në emisionin “DPT te Fidan Jupolli” në T7 para pak ditësh, kur thotë se “Asociacioni është bërë lak në fytin e Kosovës”.

- Advertisement -

“Se sa keq kemi negociuar në Bruksel tregon edhe deklarata e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, i cili i është gëzuar aksionit tuaj dje në Kuvend dhe iu ka mbështetur, si dhe ju ka financuar, duke thënë se Asociacioni është lak në fyt për Kosovën”, ka thënë Vuçiq.

Kujtojmë se dy ditë më parë, Abazi në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 ka thënë se me marrëveshjen e nënshkruar në Bruksel në vitin 2013 dhe 2015, ku hyn edhe formimi i Asociacionit, është bërë lak në fytin e Kosovës./Express

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -