16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Ashpërsohen Iuftimet, Ukraina shkatërron fortesën ruse në Kherson

Forcat e Armatosura të Ukrainës raportojnë se shkatërruan gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës fortesën ruse në Kherson.

20 ushtarë rusë u eleminuan si dhe u nxorrën jashtë funksionit, një obus vetëlëvizës Msta-S, dy sisteme raketash S-300, një obus Giatsint-S, një sistem radar Nebo-M dhe tre automjete të blinduara.

- Advertisement -

Ndërkohë që një raketë ruse në Bashtanka të Mykolaivit shkatërroi një ndërtesë civilësh dhe pIagosi një fëmijë, ndërsa Zelenodolsk u shënjestrua duke përdorur raketën e shumëfishtë Uragan.

SuImi shkatërroi disa pallate, duke vr.arë një civil dhe duke pIagosur gjashtë të tjerë.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -