fbpx
0.3 C
Pristina
E shtunë, 28 Janar, 2023

Artileria ukrainase nuk po i lë askund vend ushtarëve rusë – pamje nga aksioni ushtarak që i kushtoi shtrenjtë Kremlinit

Duhet Lexuar

Ushtria ukrainase po vazhdon t’i kundërvihet ushtrisë ruse në pothuajse çdo pjesë të Ukrainës.

Ata nuk po ndalen së organizuari aksione ndaj makinerisë luftarake të ushtrisë së Vladimir Putinit.

- Advertisement -

Çdo ditë po i shkaktojnë humbje të mëdha, duke e detyruar Kremlinin që të kërkojnë ndihmën e iranianëve që po u japin dronë kamikazë.

Artileria dhe dronët e ngritur në ajër ishin koordinuar aq mirë, sa që forcave ruse i shkatërruan një depo me municion, mjete te blinduara si dhe disa ushtarë rusë e pësuan me jetë.

Fillimisht dronët ngriteshin në ajër për t’i vëzhguar dhe lokalizuar pozicionet e tyre. Më pas këto koordinata i dërgoheshin artilerisë që me precizitet të paparë i godisnin.

Videoja e publikuar më poshtë shfaq momentet e këtij aksioni ushtarak, që i kushtoi shtrenjtë Kremlinit.

- Advertisement -

Të fundit

12 mijë pula u groposën në Skenderaj: Fermeri që ‘u mor në qafë’ nga vërshimet [VIDEO]

Fermerit Liridon Geci nga fshati Llaushë i Skënderajt, vërshimet i kanë shkaktuar dëme të mëdha materiale, përcjell portali Rajoni.org. Atij...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -