19.3 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -

Arrestohet Don Xhoni, reperit nga Drenica u kap me diçka nga Serbia

Xhonatan Isufi, reperi i njohur si Don Xhoni është shoqëruar në stacionin policor pasditen e sotme.

- Advertisement -

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka njoftuar që atij i janë gjetur dhe sekuestruar një revoIe dhe gjashtë fishekë.

“Sot rreth orës 15:15, në rrugën “Tahir Zajmi” në Prishtinë, pas një kontroIIi të detajuar të ushtruar ndaj një personi, policia ka arritur të gjejë dhe sekuestrojë një revole të tipit Zastava, kalibër 7.65 mm, si dhe gjashtë copë fishekë, kalibër 7.65 mm”, tha ai.

Kjo revoIe është prodhim serb, ndërsa reperi është nga Drenica.

- Advertisement -

22-vjeçari u shoqërua më pas në stacionin policor.

“I dyshuari Xh. I, mashkull, 22 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, është shoqëruar në stacionin policor, për t’u proceduar më tej, konform rekomandimeve të prokurorit të shtetit”, tha Borovci.

Don Xhoni para disa muajsh ishte në lidhje daahurie me një modele ruse.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -