17.8 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022

Armend Mehaj: Jemi gati ta ndihmojmë Ukrainën

Kosova është e gatshme që ta ndihmojë Ukrainën, e cila po përballet në luftë me Rusinë.

Është ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, që këtë gatishmëri e ka shprehur në Bruksel gjatë takimin të Grupit të Kontaktit për Mbrojtje të Ukrainës, kryesuar nga sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin.

“Kemi shprehur angazhimin e fortë dhe mbështetjen për ta ndihmuar Ukrainën me çfarëdo kapaciteti që shihet i përshtatshëm nga aleatët tanë”, ka thënë Mehaj, transmeton KlanKosova.tv.

“Në çdo çast, ne qëndrojmë të bashkuar me aleatët dhe parterët tanë”.

Të fundit
Lajme të lidhura