11.3 C
Pristina
28 Nëntor, 2020 - 17:27

“Vjosa e Avdullahi kanë probleme personale”

- Advertisement -

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi thotë se shumë deputetë të koalicionit kanë qenë të prekur me COVID-19, andaj sipas tij është vonuar Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike.

Gashi në “Debat Plus” ka komentuar edhe akuzat që Vjosa Osmani i ka bërë në adresë të Avdullah Hotit.Ai ka thënë se Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti i kanë tri probleme mes vete.

“Problemi i parë është problem personal. Kanë njëfarë mos durimi mes vete.

Avdullahi nuk e shpreh këtë mosdurim ndërsa Vjosa e shpreh hapur. E dyta, kanë një mos komunikim publik pasi zonja Osmani mendon se ajo ka qenë e duhura për kryeministre pasi ka qenë bartëse e listës…E treta është mungesa e komunikimit kushtetues”, ka deklaruar Gashi në RTV Dukagjini.

Gashi thotë se ai vet i ka kërkuar Osmanit pesë herë që ta votojë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike ndërsa sipas tij herën e gjashtë, Osmani i ka thënë që votën të vjen e ta kërkojë vet Hoti.“Hoti meqë ishte në Kuvend i thashë unë me shaka:

Kryeministër Vjosa po kërkon që ti duhet t’ia kërkosh nënshkrimin. Ai duke qeshur më tha: Po mor, që unë po e kërkoj nënshkrimin”.

Gashi thotë se Osmani nuk e nënshkroi dokumentin, por më pas e votoi Projektligjin në fjalë.

Të fundit

Ishin tmerr për turqit – Gjergj Kastrioti Skënderbeut dhe Janosh Huniadi bashkohen në Prizren

Në oborrin e Katedralës ” Zonja Ndihmëtare” në Prizren, në organizim të Kishës Katolike dhe Ambasadës së Hungarisë në Kosovë, është vendosur busti i...

Ministria e Arsimit e ka të caktuar të hënën pushim, SBAShK-u thotë se s’përfillin vendimin e Kryeministrit

Ligji për Festat Zyrtare në Kosovë dhe kalendari për vitin shkollor 2020/2021 i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës janë në konflikt. Përderisa i pari...

Vaksina anti -Covid: Vullnetarët tregojnë për efektet anësore pas vaksinimit

Moderna dhe Pfizer sollën shpresa për afrimin fundit të pandemisë së koronavirusit, pasi njoftuan se vaksinat e tyre ishin përkatësisht 94.5 dhe 95% efektive....

Rita Ora uron festën e 28 Nëntorit, bën fotografi me këpucë me flamurin shqiptar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 28 Nëntorin me disa fotografi në Instagram, shkruan Express Rozë. Rita ka postuar fotografi me këpucë...

Ish-Kryeministri nuk flet me Ministrin e Brendshëm, u takuan sot në sheshin e Podujevës

Festa e 28 Nëntorit e gjeti në heshtje zgjedhore Llapin e Zahir Pajazitit. Megjithatë, në Ditën e Flamurit busti i tij u vizitua nga...

Serbia i pranoi dhuratë 11 tanke nga Rusia, Vuçiq thotë se kështu po ruajnë ‘neutralitetin ushtarak’

Në kazermën ushtarake të ushtrisë serbe në Nish sot u prezantuan dhjetë tanket e para të donacionit prej 30 sosh që Rusia i ka...

Në Gjilan vendoset monumenti i djalit të Joe Biden

Në rrugën Gjilan-Ferizaj është shpalosur sot monumenti i Joseph R. “Beau” Biden III i cili ishte djali i presidentit të zgjedhur të SHBA-ve Joe...

Të tjera nga rubrika

Ishin tmerr për turqit – Gjergj Kastrioti Skënderbeut dhe Janosh Huniadi bashkohen në Prizren

Në oborrin e Katedralës ” Zonja Ndihmëtare” në Prizren, në organizim të Kishës Katolike dhe Ambasadës së Hungarisë në Kosovë, është vendosur busti i...

Ministria e Arsimit e ka të caktuar të hënën pushim, SBAShK-u thotë se s’përfillin vendimin e Kryeministrit

Ligji për Festat Zyrtare në Kosovë dhe kalendari për vitin shkollor 2020/2021 i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës janë në konflikt. Përderisa i pari...

Vaksina anti -Covid: Vullnetarët tregojnë për efektet anësore pas vaksinimit

Moderna dhe Pfizer sollën shpresa për afrimin fundit të pandemisë së koronavirusit, pasi njoftuan se vaksinat e tyre ishin përkatësisht 94.5 dhe 95% efektive....

Rita Ora uron festën e 28 Nëntorit, bën fotografi me këpucë me flamurin shqiptar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 28 Nëntorin me disa fotografi në Instagram, shkruan Express Rozë. Rita ka postuar fotografi me këpucë...