fbpx
-1.7 C
Pristina
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Anti-amerikanizmi është tradhëti kombëtare, mos e braktisni kurrë Amerikën

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Nga Viktor Buzhala

Një like aksidentale e Ambasadës së Amerikës që ndodhi në postimin e Vuçiqit ku ai fliste për ç’njohjet e Kosovës, bëri bujë sot në Kosovë.

- Advertisement -

Të njëjtën kohë, një grumbull kastravecash si këpurdhat pas shiut mbinë duke e shajtë dhe kontestuar Amerikën.

Nuk vonoi shumë, like aksidental u hoq dhe Amerika e bëri të qartë që jo vetëm që e pëtkrah fuqishëm Pavarësinë e Kosovës, por e kundërshton çdo veprim për kontestim të saj.

Pra, nëse Vuçiq bën fushatë për ç’njohje tonën ai është veprim kontestues dhe Amerika e kundërshton.

Pse? Sepse ajo është sponzorizuesja kryesore e shtetit tonë. Pa të, nuk na hanë as qentë endacakë.

- Advertisement -

Është e frikshme rritja e frymës antianerikane tek ne, që po ndodhë me shpejtësi.

Pë mua, ata që bëjnë fushata të tilla janë duke i goditur direkt interesat jetike të Kosovës. Abtiamerikanizmi tek ne është i barabartë me tradhëti kombētare.

Ne i kemi Rusinë e Serbinë tek dera. Menx s’presin të na paketojnë e të na gjuajnë ne Bosfor a në brigjet e Afrikës. E vetmja garancë pse nuk e bëjnë këtë është sepse na mbron Amerika.

- Advertisement -

Vetëm po ndodhi një lëvizje më e vogla në veri, Bonstilli aktivizohet menjëherë dhe dërgon trupat ushtarake atje.

Prandaj, Amerikën e kemi garancë të ekzistencë sonë dhe nuk duhet ta braktisim asnjëherë. Po, aleancë edhe me Gjermani e Francë, faleminderit nga ata, por prej armiqve na mbron vetëm Amerika.

- Advertisement -

Të fundit

Nxirret nga rrënojat me cigare në gojë, s’e heq as pas insistimit të shpëtimtarëve

Turqia është goditur të hënën nga një tërmet shkatërrimtar që ka lënë mijëra të vdekur, mijëra të pastrehë dhe...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -