12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Analisti serb merr pjesë ne festën për pavarësinë e Kosovës në Beograd

- Advertisement -

Të rekomanduara

Në pritjen për 15-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, që është organizuar sot në Beograd, ka marrë pjesë edhe analisti politik serb, Dushan Janjiq.

Janjiq është parë në fotografitë që janë publikuar pas pritjes, nga deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi.

- Advertisement -

Ndryshe, Janjiq njihet si një prej analistëve më të pavarur serb, i cili kritikon politikën serbe dhe njeh të drejtën e shqiptarëve të Kosovës për shtet.

Kjo pritje është organizuar nga në zyrën e shefit të Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, Jetish Jashari.

Ndryshe, Janjiq njihet si një prej analistëve më të pavarur serb, i cili kritikon politikën serbe dhe njeh të drejtën e shqiptarëve të Kosovës për shtet.

Kjo pritje është organizuar nga në zyrën e shefit të Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, Jetish Jashari.

- Advertisement -

Në festë kanë qenë të pranishëm përfaqësues politikë nga Lugina dhe të misioneve ndërkombëtare.

- Advertisement -

Të fundit

Sulmuesi i Serbisë suImoi fizikisht arbitrin, pritet dënimi i rëndë

Manchester United mundi Fulhamin 3:1 në Old Trafford të dielën dhe kaloi në gjysmëfinale të FA Cup, por kjo...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -