10.3C
Pristina
8 Mars, 2021 - 17:20

Analisti kosovar live në TV me hartën “Kosovo i Metohija” në sfond

Analisti kosovar Bleron Baraliu ka pasur një lidhje të drejtpërdrejt sonte në emisionin “Politiko” të Kanal10, por ajo çka ka tërhequr vëmendjen e shikuesve nuk ka qenë analiza e tij por një hartë e vendosur pas shpinës së tij ku shënohej: Kosovo and Metohije.

Toponimi “Kosova dhe Metohija” përdoret nga Serbia kur i referohen Republikës së Kosovës dhe e konsideron pjesë të Serbisë.

Baraliu është paraqitur për të komentuar sondazhin e “Albanian Post” të Baton Haxhiut.

Të fundit

Të tjera nga rubrika