2.9C
Pristina
6 Mars, 2021 - 05:45

Ambasadorja Vlora Çitaku “flirton” me Albin Kurtin

Ambasadorja në detyrë e Republikës së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, është duke “flirtuar” me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Pasi Albin Kurti shkroi në Twitter se: ”E mirëpresim lajmin e mirë të zyrtarizmit të lidhjeve diplomatike ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Izraelit. Shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit politik, ekonomik dhe kulturor”, të njëjtin postim ja ka bërë Ri-Twitt, ambasadorja Çitaku.

Kujtojmë se në kohën që ka qenë Kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka kërkuar nga presidenti i atëhershëm Hashim Thaçi, që ambasadorja e Kosovës në SHBA, të përfundojë misionin dhe të kthehet në Kosovë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika