fbpx
-1.2 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Ambasadori i Britanisë uron në shqip: Gëzuar Ditën e Pavarësisë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King Smith ka shpërndarë sot një urim të veçantë për 110-vjetorin e Pavarësisë.

Në një video-mesazh në Twitter, diplomati britanik krahas urimit shkruan se ky vit ka qenë i veçantë për Shqipërinë dhe Mbretërinë e Bashkuar ndërsa festojmë 100-vjetorin e marrëdhënieve, por edhe për të personalisht.

Diplomati shkruan se këto marrëdhënie duhet të vazhdojnë të forta edhe në të ardhmen.

- Advertisement -

“Më lejoni të uroj sot gëzuar Pavarësinë dhe Ditën e Çlirimit për të gjithë shqiptarët që ndodhen në Shqipëri, në Mbretërinë e Bashkuar apo në të gjithë botën. Ky ka qenë një vit shumë i veçantë për ne dhe për mua personalisht. Gjatë gjithë këtij viti, kam pasur mundësinë të zbuloj këtë vend të mrekullueshëm dhe të shoh pasuritë dhe shumëllojshmërinë që ai ofron”, tha Ambasadori.

“Ka qenë gjithashtu një vit i veçantë për Shqipërinë dhe Mbretërinë e Bashkuar ndërsa festojmë 100 vjetorin e marrëdhënieve tona. Duam që këto marrëdhënie të vazhdojnë të forta në të ardhmen,” shton Ambasadori.

“Prandaj sot dua t’u them të gjithë shqiptarëve: Gëzuar Ditën e Pavarësisë dhe Ditën e Çlirimit”, thotë në shqip urimin në fund King Smith në Twitter.

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -