12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Ambasadori Hovenier uron Ditën e Pavarësisë, tregon a e mbështetë Amerika Kosovën

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, ka përcjellur një urim me rastin e shënimit të 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

“Kam pasur privilegjin dhe nderin të jem pjesë e historisë sonë të përbashkët, duke parë Kosovën duke bërë hapa të mëdhenj gjatë 15 viteve të fundit”, ka shkruar Hovenier në Tweet.

- Advertisement -

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Kosovë! Kam pasur privilegjin dhe nderin të jem pjesë e historisë sonë të përbashkët, duke parë Kosovën duke bërë hapa të mëdhenj gjatë 15 viteve të fundit.

Shtetet e Bashkuara janë krenare për mbështetjen tonë të hershme dhe të qëndrueshme dhe për partneritetin me popullin kosovar. Kosova15”, ka shkruar ambasadori Hovenier.

- Advertisement -

Të fundit

Boksieri kosovar i peshave të rënda e rrah rivalin çeçen

Boksieri kosovar, Durim Shoshi, po ecën me hapa të sigurt drejt majave të boksit evropian e botëror. Boksieri i peshave...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -