29.2 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

Ambasadori Hovenier: Marrëveshja e përkohshme sjeII përfitime për Kosovën dhe për Serbinë

- Advertisement -

Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, sot ka bërë të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mirëpresin vendimin e Kosovës për të pranuar në parim propozimin e BE-së për normalizimin e raporteve.

- Advertisement -

Ai ka potencuar se do të vazhdojnë të ofrojmë mbështetjen e plotë për dialogun e lehtësuar nga BE-ja.

“Marrëveshja e përkohshme do të sjellë përfitime të konsiderueshme si për Kosovën ashtu edhe për Serbinë”, ka ambasadori ai në Twitter.

- Advertisement -

Ndryshe, mbrëmë kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova do të pranojë propozimin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -