fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Ambasadori francez vizitoi Prekazin, ka një thirrje për situatën aktuale

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ambasadori francez në Kosovës, Olivier Guerot e ka vizituar Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, ku ka thënë se s’është koha për të lënë tensionet që të rriten.

Guerot theksoi se është i prekur nga madhështia dhe nga gjurmët që ka lënë pas.

“Isha dje në memorialin e Adem Jasharit dhe rreth 60 të afërmve që u vranë në vitin 1998. I prekur thellë nga madhështia e këtij vendi dhe nga gjurmët e dhunës brutale. 25 vjet më vonë, nuk është koha për të lënë tensionet të rriten”, ka shkruar Guerot në Twitter.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -