fbpx
-5 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Ambasadori francez në Reçak, veçon fotografinë e 14 vjeçarit që ishte masakruar 24 vjet më parë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot ka marrë pjesë në përkujtimin e Masakrës së Reçakut, duke publikuar dy fotografi nga atje.

Guerot ka veçuar fotografinë e Halim Beqirit, i cili ishte 14 vjeç kur u vra atë ditë, 24 vjet më parë.

“Kam marrë pjesë në përkujtimin e masakrës së Reçakut në vitin 1999. Halimi ishte vetëm 14 vjeç kur u vra. Një viktimë mes shumë të tjerave. Duke kujtuar të kaluarën dhe duke ndërtuar të ardhmen e Kosovës”, ka shkruar ambasadori francez në Twitter.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Akti heroik i 22-vjeçarit shqiptar, hyn në shtëpinë që po digjej dhe shpëton 1-vjeçarin

Një 22-vjeçar shqiptar  ka shpëtuar nga flakët një fëmijë rreth 1 vjeç e gjysmë në Lamia, Greqi, pasi u...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -